Par Mums Simboli un nozīmes Vēsture Notikumi Spīdolas pasaulē Foto Galerija Literārie viesu vakari Uzņemšana Amatpersonas Adrese Saites fadedButton

 

Vairāk par s!k! Spīdola literāro viesu vakaru apmeklēšanu un uzņemšanu korporācijā sadaļā uzņemšana.
 

Literārais viesu vakars 27.01.2016.

Janvāris ir laiks, kad iedegās atmiņu ugunskuri un uzplaukst barikāžu laika stāsti. Šī gada pirmajā literārajā viesu vakarā plkst. 19:00, uzstāsies barikāžu muzeja speciālists un vēsturnieks Kaspars Zaltāns ar tēmu:

"Barikādēm 25"

Kaspars pastāstīs ne vien par pašām barikādēm, bet arī specifiskāk tieši par savu pētāmo jomu.

Uz šo literāro vakaru aicinām ierasties arī viešņas, kuras vēlas iepazīties ar s!k! Spīdola. Par savu ierašanos lūdzu informēt t/l audz! rakstot uz e-pastu audz.spidola@gmail.com.

 

Literārais viesu vakars 08.10.2015.

2015. gada rudens semestra noslēdzošajā literārajā viesu vakarā, kas notiks ceturtdien 8. oktobrī plkst. 19:00, uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola tautiete Dagnija Ārgule ar tēmu:

"Vakcīnas"

Šī prezentācija būs Dagnijas kā bioloģes mēģinājums vienkāršā valodā runāt par imūnsistēmu un vakcīnām.

 

Literārais viesu vakars 05.10.2015.

Pirmdien 5. oktobrī plkst. 19:00 literārajā viesu vakarā uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola tautiete Vieda Lūsa ar stāstījumu par saviem ceļojuma iespaidiem Norvēģijā.

 

Literārais viesu vakars 28.09.2015.

Pirmdien 28. septembrī plkst. 19:00 literārajā viesu vakarā uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola tautiete Daina Leščinska ar tēmu:

"Mandalas un to dziednieciskais spēks"

Literārā viesu vakara ietvaros paredzēts ne vien stāstījums par mandalām, bet arī praktiska darbošanās, tāpēc, ja Tev ir - ņem līdzi krāsu zīmuļus.

 

Literārais viesu vakars 04.03.2015.

Trešdien 4. martā plkst. 19:00 norisināsies 2015. gada pavasara semestra noslēdzošais literārais viesu vakars. Šajā vakarā uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola tautiete Sandra Vikmane ar stāstījumu:

"Eksotiskā māsa Rumānija"

Sandra brīvprātīgā darba ietvaros Rumānijā ir pavadījusi 4 mēnešus. Vakara gaitā Sandra iepazīstinās ar savdabīgo, bet skaisto zemi Rumāniju, kas it kā ir tik ļoti tālu, bet savā ziņā ir arī tik ļoti līdzīga Latvijai.

 

Literārais viesu vakars 25.02.2015.

2015. gada pavasara semestra trešajā literārajā viesu vakarā, kas notiks trešdien 25. februārī plkst. 19:00, uzstāsies spec.ped. Dace Vitkus ar stāstījumu:

"Montesori pedagoģija",

kuras pamatprincips ir “Palīdzi man to izdarīt pašam!”. Dace pastāstīs, kā veidojas sajūtas, domāšana, kā arī ļaus izpausties radoši.

Montesori pedagoģija ir reformpedagoģijas virziens, kurā uzmanība tiek vērsta uz bērnu un kurā tiek ņemtas vērā bērna vajadzības. Tas ir pedagoģijas kodols. Bērni paši izvēlas, ar ko nodarbosies. Montesori materiāls, kurš bērniem vienmēr ir pieejams, un skolotāja novērojumi palīdz bērniem izvēlēties ar kuru no materiāliem darboties. Tad bērns pats izvēlas darba ritmu un darbošanās ilgumu, kā arī to, vai viņš vēlas darboties viens vai kopā ar citiem, vai viņš vēlas mācīties vai rotaļāties. Brīvā izvēle bērnos rada disciplīnu. Tā nāk no bērna un nav audzinātāja izvirzīts nosacījums. Montesori bērnu mājā katrs, kurš pirmo reizi redz mierīgo darba atmosfēru, izmantojot Montesori metodi, ir izbrīnīts.

 

Literārais viesu vakars 12.02.2015.

2015. gada pavasara semestra otrajā literārajā viesu vakarā, kas notiks ceturtdien 12. februārī plkst. 19:00, uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola tautiete Vieda Lūsa ar stāstījumu:

"Eiropas Savienība"

Stāsts literārajā vakarā būs par interesanto un detaļām bagāto Eiropas Savienību, kurā mēs dzīvojam ikdienā un kuras institūcijā - Eiropas Savienības Padomē - šobrīd pirmo reizi vēsturē esam prezidējošā valsts.

 

Literārais viesu vakars 22.01.2015.

2015. gada pavasara semestra pirmajā literārajā viesu vakarā, kas notiks ceturtdien 22. janvārī plkst. 19:00, uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola meitene Jolanta Jakovļeva ar prezentāciju par tēmu:

"Somija caur Latvijas apmaiņas studenta prizmām"

Meit! Jolanta Jakovļeva vēlas dalīties stāstos un pieredzē, ko ieguvusi, semestri dzīvojot Somijas Austrumos – Joensuu. Stāsts būs gan par latvieša ikdienu Somijā, piedzīvojumiem Lapzemē, gan augstāko izglītību Somijā, kā arī atziņām, kas tieši vai netieši lika saprast pāris lietas par Latviju.

Laipni gaidītas būs arī viešņas.

 

Lirerārais viesu vakars 29.10.2014.

Trešdien 29. oktobrī plkst. 19:00 notiks lit!v!vak!, kurā ar referātu uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola meitene Laura Smukule ar referātu:

"Valka un Valga - divas pilsētas ar vienu dvēseli"

Valka un Valga - Divas pilsētas ar vienu dvēseli vai viena pilsēta divās valstīs. Tā par sevi saka vietējie Valkas un Valgas iedzīvotāji. Vēsturiski tagadējā Latvijas Republikas Valka un Igaunijas Republikas Valga kādreiz ir bijusi viena pilsēta ar nosaukumu Walk (Valka), bet 1920.gadā tika pieņemts lēmums par šo pilsētu sadalīšanu starp jaunizveidotajām republikām. Igaunijas uzstādītais ultimāts Latvijai beigās prasīja daudz, jo Valka, kuras pamatiedzīvotāji bija latvieši, tika sadalīta par labu Igaunijai. Latvijas pusē palika vien smilšainais Lugažu laukums.
Referāta galvenā ideja un mērķis ir vērst uzmanību uz vienu no daudzajiem Latvijas vēstures svarīgiem faktiem un sniegt ieskatu Latvijas vēstures lappusēs par latviešu dzīvi laikā, kad tika izlemts jautājums par vecās Valkas sadalīšanu un to, kā šobrīd viena pilsēta divās valstīs ir izveidojusi ilgtspējīgu sadarbību un mazina sašķeltības sajūtu, kura tika izveidota 1920. gadā uzceļot stingras robežas starp jaunizveidotajām republikām.

 

Literārais viesu vakars 13.10.2014.

2014. gada rudens semestra trešajā literārajā vakarā, kas notiks pirmdien 13. oktobrī plkst. 19.00, uzstāsies Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas nodaļas vadītājas vietniece Mg.sc.sal. Solvita Kļaviņa - Makrecka.

Veselība kā vērtība ir bijusi nozīmīga jebkuros laikos un dzīves apstākļos. Tāpat nav arī šaubu, ka, lai cilvēks saglabātu un uzlabotu savu veselību, ir jārada tam labvēlīgi apstākļi, jo veselību nenosaka tikai iedzimtība. To lielā mērā ietekmē gan cilvēka dzīves un darba vide, un jo īpaši - dzīvesveids.

Kas ir veselība, sabiedrības veselība un veselības veicināšana? Kāda ir mūsdienu latvieša veselība un paradumi saskaņā ar pētījumu un statistikas datiem? Ko savas veselības labā varam darīt katrs pats un, ko visi kopā - iepriekšminētais, kā arī neliels ieskats valsts īstenotajā politikā iedzīvotāju veselības veicināšanā - par to šajā literārajā vakarā.

 

Literārais viesu vakars 1.10.2014.

Trešdien 1. oktobrī plkst. 19.00 notiks 2014. gada rudens semestra otrais literārais viesu vakars. Šajā vakarā ar stāstījumu par

Ārzemju tēlniecības darbu pārvietošanu no Rīgas pils

uzstāsies studenšu korporācijas Spīdola filistre Zane Lūse.

 

Literārais viesu vakars 16.09.2014.

Otrdien 16. septembrī plkst. 19:00 notiks 2014. gada rudens semestra pirmais literārais viesu vakars. Tajā uzstāsies RPIVA rektore, habilitētā filoloģijas doktore, profesore un studenšu korporācijas Spīdola filistre Dace Markus ar tēmu:

"Valodas un kultūrvēstures pētījumi mūsdienās"

Šajā literārajā viesu vakarā fil! Dace Markus stāstīs par jauno "Latviešu valodas gramatiku", Valsts valodas komisijas izdoto grāmatu "Latviešu valoda" un par sadarbību ar Alūksnes novada pašvaldību, vairāk pakavējoties pie pēdējās grāmatas - zinātnisku rakstu krājuma "Kultūrvēstures avoti un Alūksnes novads".

"Par abām valodai veltītajām grāmatām jāteic, ka tas ir profesionāls nesavtības un mīlestības darbs, kas turpināms, jo neatrisinātu problēmu ir ļoti daudz. Alūksnes novadam veltītais krājums, savukārt, ir bagātīgs gan ar jaunu faktu materiālu, gan ar cilvēku atmiņu un atziņu stāstiem. Bet pētījumi turpinās, tādēļ pieminēšu monogrāfiju "Ievads fonoloģijā", ko šoruden izdosim kopā ar autori Dzintru Bondu no ASV un rakstu krājumu "Latviešu bērnu valoda 21. gs.", tas iznāks gada beigās," tā par gaidāmo lit!v!vak! stāsta fil! Dace Markus.

 

Literārais viesu vakars 5.03.2014.

Trešdien 5. martā plkst. 19.00 notiks pēdējais šī semestra lit!v!vak!. Pie mums uzstāsies jaunais kinorežisors Jānis Ābele, kurš stāstīs par vienu sev tuvākajiem režisoriem - Vesu Andersonu.

Ieskatam Jānis ir atsūtījis nelielu anotāciju savam stāstījumam: "Pēc nepilna mēneša kinoteātros Latvijā sāks izrādīt filmu The Grand Budapest Hotel. To radījis iespējams viens no interesantākajiem mūsdienu režisoriem Vess Andersons. Par to, kā laikmetā, kad kino triumfē aizvien spēcīgāks un nepastarpinātāks reālisms, ir iespējams kļūt par mīlētu un apbrīnotu režisoru, veidojot traģikomiskus farsus gandrīz izdomātās pasaulēs, mēģināsim kopīgi noskaidrot trešdienas vakarā."
 

 

Literārais viesu vakars 24.02.2014.

„Sibīrijas bērnu izstāde ārzemēs”

Šī semestra 3. viesu vakars būs veltīts ļoti smagai tēmai Latvijas vēsturē – PSRS veiktajām deportācijām II pasaules kara laikā un pēc tā. Š.g. 14. jūnijā tiks veidota izstāde „Sibīrijas bērni”, kura vienlaicīgi tiks izstādīta dažādās pilsētās visā pasaulē (Kanāda, ASV, Austrālija, Latvija u.c.). Izstādes veidošanā ļoti aktīvi ir iesaistījusies mūsu taut! Margita Gailīte.

Vakara laikā režisore Dzintra Geka stāstīs par viņas intervijām ar Sibīrijas bērniem, kuriem izdevās izdzīvot skarbajos izsūtījuma apstākļos. Taut! Margita Gailīte iepazīstinās par izstādes ieceri, bet noslēgumā stāstījumu papildinās Pēteris Tērmanis.

            

Vairāk par lit!v!vak! tēmu skatīt http://sibirijasberni.lv/

 

Literārais viesu vakars 12.02.2014.

Trešdien 12. februārī plkst. 19.00 notiks jau otrais šī semestra lit!v!vak!. Uzstāsies Krista Vītola ar tēmu:

"Diplomātijas vēsture cauri gadsimtiem. Izveides un darbības pamatprincipi."

Referātā Krista stāstīs par diplomātijas izveidi senajā Grieķijā, par spilgtākajiem pasaules diplomātijas piemēriem ceļā uz mūsdienu diplomātiju, kā arī kāda ir diplomātijas nozares loma sabiedrībā un vēsturē. Referātā tiks ieskicēts interesantākās diplomātiskās pieejas un diplomātiskās dažādu valstu veiksmes un neveiksmes.

 

Literārais viesu vakars 22.01.2014.

Trešdien, 22. janvārī, plkst. 19.00 notiks pirmais 2014. gada pavasara semestra lit!v!vak!, kura tēma:

"Vēlreiz par kultūras ieguldījumu: kā mūzika, literatūra un citas mākslas palīdz cilvēku izaugsmei biznesa un citās organizācijās"

Ar šo tēmu uzstāsies Jurģis Klotiņš, kurš spēlē kontrabasu Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kā arī pasniedz lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā. Jurģis stāstīs par kultūras un biznesa vides mijiedarbi.

Kopš 21. gs. sākuma pasaules attīstītajās valstīs pieaug interese par to, ko cilvēki biznesa uzņēmumos var mācīties no aktieru, mūziķu, mākslinieku un citu mākslinieciski radošo jomu profesionāļu darba. Māksla biznesa vidē noder iedvesmai un kalpo par pamatu praktiskām nodarbībām, kas organizāciju darbiniekiem palīdz uzlabot vadīšanas un sadarbības prasmes un attīstīt radošu domāšanu kopumā. Priekšlasījumā Jurģis mūs iepazīstinās par šo interesanto nozari, kā arī parādīs praktiskus piemērus no mūzikas jomas un literatūras.